O bradavicích

Prevence

Bradavice jsou virová kožní infekce a mohou se přenášet i přes ty nejmenší ranky v kůži. Jestli se člověk nakazí, to závisí na nejrůznějších faktorech. Kromě množství přenesených virů má vliv mimo jiné i imunita dané osoby. Často bývají postiženy děti, protože jejich imunitní systém ještě není zcela utvořený a protože pobývají v místech, kde se bradavice cítí obzvláště dobře, například v tělocvičnách a bazénech. To protože bradavice mají rády vlhké a teplé prostředí.

Tady je několik tipů a triků, jak se před rozšířením bradavic bránit:

  • Bradavice neškrábejte, protože tak se mohou infikovat další zdravé oblasti kůže.
  • Udržujte nohy co nejvíce v suchu. Dbejte na vhodnou, vzdušnou obuv.
  • V bazénech a na jiných veřejných sportovištích noste vždy pantofle a nechoďte naboso!
  • Vždy používejte svůj vlastní ručník, především pokud jste Vy sami nebo jiní členové rodiny infikováni virem bradavic.
  • Vždy dbejte na to, aby Vaše pokožka měla dostatek vlhkosti, tak aby se na ní nemohly vytvořit prasklinky.
  • Dbejte na své zdraví, protože dobrá obranyschopnost Vám může pomoci při prevenci infekcí způsobovaných virem HPV.

Vznik bradavice

U bradavic se však nejedná pouze o kosmetický problém jak by se mohlo na první pohled zdát. Příčinou jejich vzniku jsou tzv. papilomaviry. Jde o humorální typ viru, který je velmi snadno přenosný jak mezi lidmi, tak i zvířaty.

Samotné bradavice mají různé tvary. Některé se vyskytují jako drobné puchýřky, jiné vypadají jako malé krátery nebo jemně vyvýšené ploché bradavičky s roztřepenými okraji.

Bradavice a jak je odstranit

S bradavicemi se v životě jistě setkal téměř každý, ať už osobně nebo ve svém okolí. Často zjišťujeme, že nebývá zrovna jednoduché se jich natrvalo zbavit.
Bradavice se nejčastěji vyskytují u dětí, mladistvých a lidí s oslabeným imunitním systémem. Nejčastěji k nákaze virem bradavic dochází v prostorách veřejných bazénů, koupališť a saun. Přenos je možný z člověka na člověka, z člověka na zvíře a naopak a také mezi zvířaty navzájem.
Bradavice jsou malé benigní útvary nejčastěji se vyskytující na ploskách nohou či na dlaních, ale také na obličeji a genitáliích.
Virus do těla vniká po narušení integrity kůže v podobě drobné ranky či oděrky. Skutečně stačí nepatrná trhlinka či zranění a můžeme se nakazit.

Odstranění bradavice

Přípravků na odstranění bradavic není v dnešní době málo. Je ale velmi důležité si vybrat skutečně účinný prostředek tak, abychom se jich brzy a účinně zbavili.
Na bradavice lze jednoduše a bezbolestně použít přípravek Acetocaustin. Manipulace s ním je velmi snadná pro každého a aplikace jednou za týden pohodlná a přesto dostatečně účinná k dosažení žádoucího efektu. Nenechte si život znepříjemnit bradavicemi. Bojujte s nimi bezbolestně a přesto efektivně.