Mýty o bradavicích

Pozná se čarodějnice podle bradavice na nose? Samozřejmě, že ne. To je pouze jedna z mnoha pohádek, které o bradavicích kolují. Ty nejlepší z nich jsme pro Vás vybrali. A samozřejmě Vám také prozradíme, co je na nich pravdy.

Kdo se dotkne ropuchy, dostane bradavice

To je úplný nesmysl. V kůži ropuch jsou obsaženy určité jedy, které je chrání před nemocemi a nepřáteli. Tuzemské druhy jsou však pro nás zcela neškodné.

Na bradavice pomáhají tinktury, zaříkávání a úplněk

Je jedno, zda bradavice potíráte při úplňku cibulí nebo přes ně necháte přelézt šneka. Takto bradavice nezmizí. A ani rituální zaříkávání bradavice určitě nezažene.

Bradavice se objeví při kontaktu s ďáblem

Nemusíte osobně potkat ďábla, abyste dostali bradavice. Lépe řečeno: Belzebub nemá s bradavicemi nic společného. Jedná se o virovou kožní infekci. Původci nemoci číhají ve vlhkém a teplém prostředí, jako jsou bazény a koupaliště. Peklo by však bylo i pro ně příliš horké.

Proti bradavicím pomáhá jenom jedno: vyříznutí

Díky moderním přípravkům pro boj s bradavicemi se tento výrok stal také pouze pohádkou. Místo toho abyste sáhnuli po noži, stačí, když na bradavici jednou nanesete přípravek na bázi kyseliny monochloroctové (např. Acetocaustin, který je k dostání v lékárnách). Už po jednom týdnu bradavice zcela bezbolestně zmizí.

Bradavice se objeví v okamžiku, kdy Vás někdo prokleje

Nehledě na to, že zlé výroky mohou zranit na duši, nemají jinak zcela jistě žádný efekt. A bradavice docela určitě nezpůsobují. Virová infekce má totiž poměrně dlouhou inkubační dobu. Často jsou bradavice viditelné teprve po několika měsících po nakažení.

Pokud Vás tlačí boty a bolí bradavice, pak Vám nepomůže, ani když políbíte žábu.